Wypożyczalnia lawet w Łodzi

Jesteśmy dostępni 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Zadzwoń: 533 534 868

Profesjonalna wypożyczalnia lawet – Łódź

Świadczymy kompleksowe usługi z zakresu wynajmu lawet i autolawet w Łodzi oraz okolicznych miejscowościach. Wysokie kwalifikacje, bogate doświadczenie oraz szerokie grono zadowolonych, stałych klientów są naszą najlepszą wizytówką. Dysponujemy flotą nowoczesnych, w pełni sprawnych, ubezpieczonych pojazdów. Nasze usługi wynajmu lawet w Łodzi kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Tanie holowanie pojazdów, pomoc drogowa – Łódź i okolice

Poza wypożyczaniem pojazdów typu laweta, świadczymy również usługi pomocy drogowej i holowania samochodów na terenie Łodzi oraz okolic. W przypadku takiego zapotrzebowania, dojeżdżamy także do klientów z dalszych obszarów kraju. Działamy całodobowo, przez siedem dni w tygodniu, również w niedzielę i święta. Posiadamy wyłącznie nowoczesne lawety od sprawdzonych producentów, które są wyposażone w najnowszy, specjalistyczny sprzęt, taki jak m.in. pasy mocujące, CB radio czy belki świetlne.

W pojazdach znajdują się również wciągarki elektryczne o dużej mocy, które pozwalają na sprawny, bezproblemowy załadunek unieruchomionych aut. Są one sterowane za pomocą pilota znajdującego się w kabinie, co pozwala na sprawne rozwiązanie problemu. Ponadto każdy pojazd posiada również zamontowany solidny, wytrzymały hak holowniczy. Dzięki tak dobrze dobranemu sprzętowi jesteśmy w stanie zagwarantować klientom bardzo szybki, punktualny dojazd na miejsce, a także wygodne i przede wszystkim bezpieczne holowanie auta.

Czytaj więcej

Szeroka oferta lawet

Oferta naszej wypożyczalni lawet obejmuje różne modele sprzętów, które pozwalają na równoczesny transport nawet kilku samochodów osobowych, a także przewóz przyczep kempingowych czy busów. Dysponujemy również lawetami umożliwiającymi efektywne przewiezienie maszyn rolniczych oraz budowlanych. W ofercie posiadamy modele o różnej ładowności, wymiarach, dopuszczalnej masie całkowitej, dzięki czemu jesteśmy w stanie skutecznie przewieźć dowolnego rodzaju ładunek. Proponujemy wersje o średniej ładowności wynoszącej od ok. 1500 do 2000 kg, DMC w przedziale 2000-3000 kg oraz długości kilku metrów, z pełną lub niepełną podłogą.

Wynajem lawet w Łodzi – cennik

Zapewniamy bardzo atrakcyjny cennik usług. Koszt wynajęcia lawety zależy przede wszystkim od konkretnego modelu oraz okresu wypożyczenia maszyny. W przypadku regularnej współpracy lub wynajmu na dłuższy czas, oferujemy atrakcyjne rabaty i zniżki. Gwarantujemy też bardzo tanie, konkurencyjne ceny usług holowania pojazdów.

Laweta a autolaweta – podobieństwa i różnice

Pomimo że terminy „laweta” oraz „autolaweta” bywają często używane zamiennie, to w rzeczywistości oznaczają coś innego. Decydując się więc na wynajęcie jednego z urządzeń, warto znać najistotniejsze różnice oraz podobieństwa pomiędzy nimi.

Lawety to przyczepy służące do transportu przede wszystkim używanych, uszkodzonych lub nowych samochodów. Jako że sprzęt ten jest dodatkową częścią konwoju, którym niełatwo manewrować bez specjalnego przeszkolenia, to do prowadzenia pojazdu z lawetą konieczność stanowi prawo jazdy kategorii B+E. Co ważne, lawety są mocowane do samochodu za pomocą haka, dlatego też o ten element należy odpowiednio dbać i regularnie kontrolować jego stan.

Autolawety są z kolei pojazdami wyposażonymi w specjalną platformę, na której można umieścić, a następnie przewieźć dowolne auto lub maszynę. Ich zaletą jest to, że są mniejsze, niż auto z dołączoną lawetą. Dzięki temu prowadzenie tego typu pojazdu nie sprawia trudności, w związku z czym do kierowania nim wymagane jest tylko prawo jazdy kategorii B, bez żadnych dodatkowych uprawnień. Ponadto zazwyczaj spalają mniej paliwa, niż auto z doczepioną lawetą, a także uznaje się je za stabilniejsze, a przez to bezpieczniejsze w przewozie.

Wypożyczalnia lawet – dlaczego warto skorzystać?

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy zajmującej się wynajmem autolawet oraz lawet? Zalet wspomnianego rozwiązania jest wiele. Przede wszystkim laweta bywa bardzo przydatna, a czasem wręcz niezbędna w wielu sytuacjach. Najczęściej nie są to jednak zdarzenia na tyle częste, aby opłacało się dokonać zakupu lawety. Dlatego też w takich przypadkach najkorzystniejsze rozwiązanie stanowi jej wypożyczenie. Wybór ten wiąże się z oszczędnościami nie tylko w zakresie zakupu samego sprzętu, ale także konieczności poniesienia dodatkowych kosztów, np. ubezpieczenia.

Dzięki dużej dostępności różnych modeli lawet oferowanych przez naszą firmę, różniących się między sobą ładownością czy wymiarami, możliwe jest łatwe dopasowanie sprzętu do konkretnych potrzeb. To pozwala na sprawne przetransportowanie dowolnego rodzaju ładunku, zarówno samochodów osobowych, jak też maszyn czy innego typu towaru.

Ponadto, decydując się na wypożyczenie wspomnianego sprzętu w naszej firmie, mają Państwo pewność uzyskania skutecznej, fachowej porady. Pomagamy m.in. w wyborze odpowiedniego modelu, najlepiej dopasowanego do potrzeb oraz transportu konkretnego ładunku.

Kiedy natomiast warto skorzystać z usługi wypożyczenia autolawety lub lawety? Sytuacji, kiedy zaleca się wspomniane rozwiązanie jest wiele. Przede wszystkim będzie ono wskazane w przypadku konieczności zorganizowania przewozu auta z zagranicy. Nie zawsze jazda „na kołach” samochodem jest możliwa, a zadanie będzie tym trudniejsza, im więcej pojazdów sprowadzamy jednocześnie.

Wynajęcie nawet dużej lawety na jedną lub dwie doby nie jest dużym wydatkiem, a pozwala na bezpieczne, sprawne oraz wygodne przetransportowanie wielu pojazdów. To zalecana opcja zarówno dla osób indywidualnych, które samodzielnie jadą po zakupiony w innym mieście czy też kraju samochód, jak i dla firm działających w branży motoryzacyjnej, np. komisów samochodowych.

Laweta jest również niezastąpiona w sytuacji zepsucia się auta, wypadku, stłuczki lub innego zdarzenia drogowego, skutkującego tym, że uszkodzone auto nie może samodzielnie jechać. Przydaje się również miłośnikom zabytkowych pojazdów, którzy bardzo chętnie zawożą je na lawecie, a następnie prezentują posiadane modele w trakcie zlotów. Sprzęt ten jest też obowiązkowy podczas przewozu aut wyścigowych, które nie mogą, według prawa, poruszać się po ulicach. Poza samochodami i maszynami, na lawetach można również przewozić innego rodzaju towary, np. meble w czasie przeprowadzki.

Potrzebujesz pomocy?

Skontaktuj się z nami!

Zapoznaj się z naszym cennikiem

 

Usługa Cena
Wynajem autolawety ( bez kierowcy) od 200 zł/doba
Wynajem autolawety ( z kierowcą ) od 500 zł/doba
Transport samochodów na terenie Łodzi od 100 zł/doba
Transport samochodów na terenie Polski od 2 zł/km
Transport samochodów trasa pow. 1000 km od 1,6 zł/km
Transport maszyn budowlanych na terenie Łodzi od 100 zł
Transport samochodów z urwanym kołem od 200 zł

Skontaktuj się z nami!